| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.3 nH |
| Height - Seated (Max) | 1.05 mm |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Height | 850 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 5.5 g |
| Self Resonant Frequency | 6 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 10 |
| Current Rating | 600 mA |
| DC Resistance (DCR) | 130 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 3.3 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Max DC Current | 600 mA |
Stock: 8569
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.06070 | $0.60700 |
| 50 | $0.05945 | $2.97250 |
| 100 | $0.05822 | $5.82200 |
| 500 | $0.05756 | $28.78000 |
| 1000 | $0.05691 | $56.91000 |
| 3000 | $0.05627 | $168.81000 |
| 5000 | $0.05564 | $278.20000 |
| 10000 | $0.05501 | $550.10000 |
| 30000 | $0.05439 | $1631.70000 |
| 50000 | $0.05378 | $2689.00000 |
| 100000 | $0.05318 | $5318.00000 |
